Przeczytaj
Przeczytaj teksty, artykuły, rozmowy, wywiady. Opowiadam o książce „Życie towarzyskie mózgu” i nie tylko. Główne tematy to: mózg, relacje, samotność.
Magazyn Świat Kobiecej Mocy, kwiecień 2022
Założycielka internetowego Magazynu Świat Kobiecej Mocy zapytała, jaką treścią mogłabym podzielić się z czytelniczkami. Wybrałam temat stresu. Bo jest z nami na wciąż, uprzykrza życie, osłabia i ogłupia. Ciężko z nim walczyć, ale są na niego sposoby.
Przeczytaj teksty, wywiady i artykuły z 2021
Rok 2021 upłynął mi pod znakiem promocji książki „Życie towarzyskie mózgu”. Książka cieszy się dużym zainteresowaniem. A ja cieszę się z tego jeszcze bardziej!
Piszę, mówię, przekonuję. Dzielę się tym, co od kilku lat jest dla mnie niezwykle ważne. Wiem, że nie każdy przeczyta książkę, ale to nic. Do wielu osób trafi choćby skrócona wersja. W postaci wywiadu, artykułu, podcastu.
A przecież o to mi chodzi. Żeby jak najwięcej osób zrozumiało, jak wielką rolę odgrywają bliskie więzi, kontakty towarzyskie i codzienna życzliwość wobec innych ludzi. I o tym opowiadam na różne sposoby. To tu, to tam.
Tygodnik Przegląd, sierpień 2021
„Ludzki mózg kształtował się i doskonalił przez miliony lat ewolucji i stanowi dla nas ochronę przed samotnością.” Od ewolucji i podstaw funkcjonowania człowieka rozpoczęliśmy rozmowę z red. Bronisławem Tumiłowicznem. Wspólnie zastanawialiśmy się, jaki wpływ na Polaków ma przedłużająca się izolacja wywołana pandemią.
Hello Zdrowie, czerwiec 2021
Redaktor Damian Gajda zapytał mnie, dlaczego „Gdy większość tęskniła za spotkaniami, pracą w biurze i możliwością podróży, znaleźli się i tacy, którzy w izolacji odkryli swoje szczęście”. To był świetny punkt wyjścia do rozmowy o introwertykach, samotności i fobii społecznej.
Elle.pl, luty 2021
W rozmowie z Paulą Sztark przekonuję, że niechciana samotność jest nie tylko nieprzyjemna, ale przede wszystkim szkodliwa dla zdrowia. Nauka nie ma wątpliwości: możemy uważać się za osoby w pełni samowystarczalne, ale deficyt kontaktu i tak negatywnie wpływa na nasze ciało, umysł i emocje. Punktem wyjścia do rozmowy jest premiera książki „Życie towarzyskie mózgu”.
Wysokie Obcasy, luty 2021
W wersji papierowej artykuł już nie jest do dostania. Ale jest i link (za paywallem niestety): “Komponenty Bliskości. Włóżmy więcej wysiłku w kontakty z innymi. Relacje z ludźmi to sfera, którą trzeba świadomie organizować”. To pierwszy artykuł z kampanii promocyjnej wokół książki „Życie towarzyskie mózgu”.